کد خبر: 80666413 (3324402) | تاریخ خبر: 31/02/1392 | ساعت: 17:20|
نسخه چاپی | ارسال به دوستان

شهدا از جنس انسان های زمینی نبودند

قزوین-فرمانده قرارگاه عملیاتی لشگر 16 زرهی قزوین گفت: شهدا از جنس ما انسان های زمینی نبودند بلکه از جنس آسمانی بودند تا به این درجه از مقام (شهادت) نایل آمدند.

امیر ˈعبدالرضا شهریˈ روز سه شنبه در دومین یادواره امیران، فرماندهان و سه هزار شهید لشگر 16 زرهی قزوین تاکید کرد: صحبت کردن در باره شهدا و مقام شامخ آنان کار ساده ای نیست چرا که آنان با پشت پا زدن به تمام لذات مادی و دنیوی، با اراده پولادین خود در راه خدا و امام شهدا گام برداشته و به شهادت رسیدند.
وی با اشاره به اینکه چرا با وجود آنکه بسیاری در دوران دفاع مقدس حاضر شدند اما شهید نشدند، افزود: فرق است بین دوست داشتن و عاشق شدن، عاشق بودن یعنی فنا شدن برای آنچه که دوست دارد و شهدا عاشق خدا بودند.
امیر شهری در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: اگر کشور ما امروز در تمامی عرصه های فنی، هسته ای، علمی، اقتصادی، پزشکی و سیاسی به بالندگی رسیده و حرف برای گفتن دارد و همه اینها در سایه امنیت بدست آمده توسط نیروهای مسلح نظام مقدس جمهوری اسلامی می باشد.
وی با اشاره به لشگر 16 زرهی قزوین، گفت: این لشگر تنها یک اسم نیست بلکه مجموعه ای از همه انسان هایی است که در گذشته، حال و آینده در آن خدمت کرده اند تا این لشگر را به یکی از لشگرهای مقتدر، مومن و با کفایت نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی تبدیل کنند.
وی ادامه داد: این لشگر پس از پیروزی انقلاب اسلامی در گنبد و پس از آن در غائله کردستان حضوری مقتدرانه داشت و با آغاز جنگ تحمیلی بلافاصله در مناطق عملیاتی حضور یافت.
وی خطاب به فرماندهان سابق این لشگر در دوران دفاع مقدس که در جلسه حضور داشتند گفت: ما امروز برای مردانه جنگیدن شما عزیزان که فخر و افتخار را برای این لشگر موجب شدید سر تعظیم فرود می آوریم و اگر نبود مدیریت فرماندهی شما در حین شدیدترین و وحشیانه ترین هجوم های دشمن تا بن مسلح آنزمان، نمی دانیم اکنون دارای چه موقعیتی بودیم.
براساس این گزارش، نمایش چند کلیپ دوران دفاع مقدس، یادآوری خاطرات توسط تعدادی از رزمندگان این لشگر و حضور فرمانده هان لشگر در دوران دفاع مقدس از برنامه های دیگر دومین یادواره امیران، فرمانده هان و سه هزار شهید لشگر در سالن 29 فروردین لشگر 16 زرهی قزوین بود.
627/ 1644

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده: *  
پست الکترونیک:
نظر:
ارسال یادداشت:
 
کد امنیتی
ارسال